Ceturtdiena, 21-Jan-2021, 10:16:28

Lidojums ar gaisa balonu

Gaisa balona lidojums

Lidojumu kalendārs
«  Aprīlis 2013  »
PrOTCPkSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Noderīga informācija
Lidojums ar balonu.Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Galvenie » 2013 » Aprīlis » 26 » Gaisa balonu lidojumi - Rīgā
07:41:27
Gaisa balonu lidojumi - Rīgā
Informācija par gaisa balonu lidojumiem - rīkotāju mājas lapā. Mēs nesniedzam informatīvu atbalstu gaisa balonu festivālam "Rīgas Vīzijas 2013".
_______

No 2013.gada 3.maija līdz 2013.gada 5.maijam Rīgā tiek plānots organizēt gaisa balonu festivālu , - "Gaisa balonu festivāls Rīgas Vīzijas 2013" . ( " Riga Vision 2013" ). Lidojumu rajona karte un starta vietas pieejamas zemāk - papildinājums 1.maijā).
Organizators - biedrība "Altius" . Gaisa balonu fesivāla "Rīgas vīzijas " direktors - Gunārs Dukšte, administrators - Inga Igaune.
Gaisa balonu pilotiem tiek piedāvāts veikt lidojumus Rīgas CTR zonā, kas, veicot lidojumus ar karstā gaisa baloniem, prasa maksimālu pilotu profesionalitāti. Savukārt organizators izvirza starptautiskajiem sporta standartiem neatbilstošus nosacījumus, iekļaujot festivāla programmā gaisa balonu sporta elementus un vienlaicīgi liedzot pilotam vienpersoniski noteikt lidojumu komandas sastāvu.
"Tā kā uz 2013.gada 27.aprīli gaisa balonu festivāla "Rīgas Vīzijas" organizatori nav saņēmuši LR CAA atļauju organizēt lidojumus  Rīgas CTR zonā, bet dalībnieku pieteikšanās jau ir noslēgusies un reģistrētajiem dalībniekiem nav pieejami  lidojumu noteikumi, kas jāievēro veicot lidojumus pasākuma ietvaros, un , Latvijas profesionālāko gaisa balonu sporta pilotu ieskatā, festivāla organizatori, patreizējā pasākuma organizācijas stadijā, nespēj nodrošināt nepieciešamo lidojumu drošības pasākumu ievērošanu , kā arī Latvijas gaisa balonu sporta pārstāvjiem - pilotiem -  jau pēc reģistrācijas apstiprināšanas ir noteikti atšķirīgi dalības nosacījumi, tad, iespējams,  Rīgas iedzīvotājiem izpaliks iespēja vērot lidojumos profesionālākos Latvijas gaisa balonu sporta pārstāvjus" - šādu ziņu ieguvām Latvijas Aeroklubā.
"Neskatoties uz to , ka organizatoru pārstāvji ir gaisa balonu  piloti Gunārs Dukšte un Inga Igaune, organizatoru rīcība ir atklāti nesportiska un neatbilst uzaicinājumā deklarētajiem FAI standartiem. Patreizējā pasākuma organizācijas stadijā uzskatām lidojumus virs Rīgas par bīstamiem un nepieļaujamiem, tomēr - ceram uz organizatoru veselo saprātu, " - papildina Latvijas Aerokluba pārstāvis.
PAPILDINĀTS 2013.gada 29.aprīlī :
Saskaņā ar patreizējo informāciju, dalību gaisa balonu festivālā Rīgas Vīzijas 2013 ir atteikuši visi profesionālākie Latvijas gaisa balonu sporta piloti.
Iemesli :
- organizatori atklāti pārkāpj "First Come First Serve" principu;
- organizatori nespēj nodrošināt lidojumu noteikumu sagatavošanu un publiskošanu;
- atbilstība starptautiskās Aviācijas federācijas noteikumiem tiek deklarēta , bet netiek ievērota;
- organizators nespēj nodrošināt nepieciešamo lidojumu drošības pasākumu ievērošanu;
- organizatoru pieprasījums gaisa telpas rezervēšanai ir atšķirīgs no dalības ielūgumā norādītajiem nosacījumiem;
- dalības nosacījumi tiek mainīti jau pēc dalībnieku reģistrācijas noslēguma.

"Latvijas profesionālākajiem gaisa balonu pilotiem nav pieņemama gaisa balonu festivāla " Rīgas Vīzijas 2013" organizatoru rīcība. Lidojumus patreizējā gaisa balonu festivāla " Rīgas Vīzijas 2013" organizācijas stadijā uzskatam par nedrošiem un bīstamiem un organizatoru rīcību par neatbilstošu starptautiskās Aviācijas federācijas standartiem, tāpēc atsaucam savu dalību šajā gaisa balonu festivālā", - tā savu nostāju pauž Latvijas profesionālākie gaisa balonu sporta piloti , Latvijas čempionu titula īpašnieki kopš 2006.gada.
PAPILDINĀTS 2013.gada 1.maijā :
Gaisa balonu lidojumu karte un potenciālo un vienīgo iespējamo starta vietu saraksts pieejams šeit : Rigas vizijas gaisa baloni karte
Skatījumu skaits: 8355 | Pievienoja: Pilot | Atslēgvārdi: gaisa baloni rīgā, gaisa balonu festivāls 2013, gaisa balonu lidojums, Lidojums ar gaisa balonu, riga vision, rīgas vīzijas | Reitings: 5.0/9
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]